piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCIWITAJ MAJOWA JUTRZENKO

WITAJ MAJOWA JUTRZENKO

W piękną słoneczną, majową niedzielę mieszkańcy Gminy Inowłódz spotkali się by uczcić 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tegoroczna uroczystość rozpoczęła się o godzinie 16.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym p.w. Św. Michała Archanioła w Inowłodzu. Mszę celebrował Ksiądz proboszcz dr Artur Szczepanik.

Po mszy wszyscy uczestnicy, wraz z pocztami sztandarowymi oraz delegacjami przeszli pod płytę pamiątkową, gdzie odbyła się część oficjalna. Podczas uroczystości odśpiewano Hymn Polski, następnie głos zabrał Wójt Gminy Pan Bogdan Kącki, który w swoim przemówieniu podkreślił jak ważna dla Polaków jest historia oraz potrzeba obchodzenia tego święta.

W dalszej kolejności delegacje gminy przystąpiły do składania kwiatów i zniczy pod płytą pamiątkową.

A dla uczczenia obchodów Inowłodzkie Bractwo Rycerskie oddało  salwę  honorową z działa armatniego.

Po części oficjalnej prowadzący Pan Jan Żerek Sekretarz Gminy zaprosił zgromadzonych gości na dalszą część uroczystości do szkoły, gdzie odbyło się przedstawienie artystyczne przygotowane przez uczniów z Publicznego Gimnazjum w Inowłodzu oraz koncert pieśni patriotycznych Pana Witolda Zawistowskiego.

Po zakończeniu uroczystości Wójt Gminy podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania obchodów oraz gościom za tak licznie przybycie. Tegoroczne obchody były doskonalą okazją do wspólnego spotkania mieszkańców gminy i radosnego świętowania.

Tekst: Barbara Maciejczyk

Zdjęcia: Małgorzata Miszczyk

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH