czwartek, 25 lipca, 2024

Z Hydrą na zamek

Koło teatralne klasy IB Publicznego Gimnazjum w Inowłodzu przygotowało sztukę pt: „Hydra na osiedlu”. Jest to spektakl ukazujący nowe wcielenie mitycznej Hydry, która ingeruje w życie współczesnych ludzi. To przedstawienie pełne humoru, mitycznych odniesień oraz elementów profilaktycznych.

Ożyły mitologiczne postacie, opowiadające o lękach współczesnych dzieci. Widzowie śledzili losy młodych ludzi pokonujących swoje słabości.DSC_0260Sztukę wystawiono trzykrotnie w komnatach inowłodzkiego zamku, gdzie grały również historyczne mury, światło i tajemniczość miejsca.  Widzami sztuki byli Seniorzy z Koła Emerytów i Rencistów w Inowłodzu, Babcie, Dziadkowie i Rodzice młodych aktorów, Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Inowłodzu oraz  inowłodzcy Gimnazjaliści.  Występy przyjęto bardzo ciepło. Nie szczędzono słów uznania oraz zachęty do kolejnych realizacji teatralnych.

W role wcielili się: Zuzanna Badura, Jakub Samek, Angelika Liziniewicz, Karol Karwat, Zuzanna Osiak, Jakub Kopacz, Karolina Śliwka, Filip Efenberger, Karina Sarnecka, Wiktoria Trzeska i Wiktor Bartosik.

Uczniowie pracowali pod kierunkiem wychowawczyni – Małgorzaty Tabor.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH