Za nami XIX Ogólnopolski Spalski Hubertus Jeździecki [FOTO/WIDEO]

0
19819
Reklama

7 października 2018 roku na łąkach pomiędzy Spałą, a Brzustowem odbył się po raz dziewiętnasty Ogólnopolski Spalski Hubertus Jeździecki.

Głównym organizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie Spalski Hubertus Jeździecki przy współpracy z Lokalną Organizacją Turystyczną w Spale oraz Gminą Inowłódz, a Honorowy Patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień. Partnerem wydarzenia było Województwo Łódzkie.

Po święcie myśliwych świętowali jeźdźcy i ich piękne konie, na wszystkich czekała moc atrakcji. Tuż po oficjalnym otwarciu i zaprezentowaniu uczestników, jeźdźcy udali się w teren. W tym czasie podziwiać można było wspaniałą prezentację amazonek w historycznych strojach z różnych epok. Organizator przygotował konkurs jeździecki i konkurs wiedzy o Gminie Inowłódz w którym udział mogła wziąć młodzież z publiczności. Trzeba przyznać że pytania nie były łatwe. Zostały wręczone nagrody dla uczestników III Spalskiego Konkursy Fotograficznego, nagrody wręczał Wójt Gminy Inowłódz Pan Bogdan Kącki. Jedną z ciekawych atrakcji był pokaz woltyżerki w wykonaniu Apolinarski Group. Niesamowite akrobacje kaskaderskie na koniach dżygitówka bo tak nazywa się ta sztuka jazdy konnej zrobiła na widzach niesamowite wrażenie.

Główną atrakcją tego dnia była pogoń za lisem. Lisem jak co roku zostaje zwycięzca z poprzedniego roku, a był nim Hubert Jedlicza z Włoszczowej, który dzięki swoim umiejętnościom jeździeckim i akrobatycznym długo bronił się przed zerwaniem lisiej kity. Bezkonkurencyjnym zwycięzcą został Artur Banaszkiewicz na koniu Sokrates ze Skarżyska Kamiennej zostając tym samym królem polowania. Na imprezie nie mogło zabraknąć wyborów Miss Hubertusa 2018. Jury dokonało niełatwego wyboru, gdyż wszystkie uczestniczki prezentowały się wspaniale. Wszystkich jeźdźców udekorowano medalami a każdy koń otrzymał flot. Na finał grupa Apolinarski zabrała wszystkich na Dziki Zachód, by pokazać widowiskowy pokaz napad na dyliżans. Głównym bohaterem był Wójt Pan Bogdan Kącki, który dzielnie bronił powierzone mu pieniądze. Gwiazdą wieczoru była Śpiewająca Rodzina Kaczmarków.

Tekst: E.Karwat
Foto/Wideo: Robert Karbownik

YouTube player

 

Reklama