G-N8HC0LQYDH G-N8HC0LQYDH
wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaZapraszamy na „Wieczór bardzo kameralny na Zamku w Inowłodzu”, 25 sierpnia o...

Zapraszamy na „Wieczór bardzo kameralny na Zamku w Inowłodzu”, 25 sierpnia o godz. 19.30, wstęp wolny. Kto wystąpi? Czytajcie

Maciej Łobos. Miłośnicy muzyki klasycznej i Fryderyka Chopina będą mieli okazję posłuchać na żywo muzyki w pięknej scenerii zamkowego dziedzińca.

Przedstawiamy dzisiaj pierwszego wykonawcę koncertu „Wieczór bardzo kameralny na Zamku w Inowłodzu”, który podczas naszego koncertu zaprezentuje utwory Fryderyka Chopina: Etiuda As-dur, Mazurek A-moll, Mazurek C-dur, Ballada F-dur.

Młody, zaledwie 21 letni, pianista naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku sześciu lat, decydując się na jej kontynuację w Akademii Muzycznej w Łodzi, w klasie fortepianu prof. Tomasza Bartoszka. Od najmłodszych lat inspiruje się muzyką  barokowych, romantycznych i współczesnych kompozytorów, a wsparcia w interpretacji ich dzieł szuka u takich profesorów jak: Andrzej Jasiński, Adam Wibrowski oraz Michał Szczepański. Charakter jego gry przez ostatnie lata stale wzmacnia się i udoskonala poprzez uczestnictwo w międzynarodowych kursach muzycznych. Pianista w bardzo dojrzały sposób kreuje swój rozwój, biorąc udział w projektach, które wielopoziomowo łączą muzykę klasyczną z przestrzenią wizualną. Brak strachu przed tym, co nowe i często eksperymentalne zagwarantował mu pierwsze miejsce podczas International Art Media Contest „Word Art Games”. Maciej Łobos bardzo dobrze odnajduje się nie tylko w projektach solowych, bo akompaniament w duecie z Łukaszem Kózką zapewnił parze drugą nagrodę specjalną w VII Międzyuczelnianym Konkursie Kameralnym Dla Duetów Instrumentalnych i Wokalnych w Warszawie. W jego codzienności nie brakuje także stałej współpracy z instytucjami kultury oraz poszerzania kompetencji zawodowych przy pracy na rzecz Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena.

Mecenasem koncertu jest Gmina Inowłódz, a patronatem wydarzenie objęli:

  • Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu,
  • Galeria SIMCINÓW Anny i Jarosława Luterackich,
  • Fundacja Czarna Kura,
  • Fundacja PROEM Zako,
  • Farma Huculand,
  • Teatr na Zamku.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal internetowy Nasz Inowłódz Wieści Gminne.

Wszystkich zainteresowanych koncertem prosimy o sprawdzenie, czy koncert nie został odwołany, co może się zdarzyć, w przypadku opadów deszczu (ze względu na wrażliwość instrumentów muzycznych) lub wprowadzanych regulacji związanych z COVID-19.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH