G-N8HC0LQYDH G-N8HC0LQYDH
wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaINOWŁODZKA SOBÓTKA 2021

INOWŁODZKA SOBÓTKA 2021

Gmina Inowłódz oraz Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu serdecznie zapraszają na INOWŁODZKĄ SOBÓTKĘ, która odbędzie się 26 czerwca 2021 roku.

Zaczynamy o godzinie 17:30 na placu przy Zamku warsztatami wicia wianków, tutaj również posłuchamy śpiewu „Cekinek” i rozstrzygniemy konkurs na najpiękniejszy wianek sobótkowy.

YouTube player

Następnie razem w przemarszu z pochodniami udamy się na przystań nad Pilicę. Pamiętajcie każdy uczestnik otrzyma los z numerkiem do Loterii z nagrodami.
Wydarzeniu towarzyszył będzie Sobótkowy spływ kajakowy organizowany przez KS Amber.

Nad Pilicą posłuchamy dorosłych artystów ludowych „Brzustowian” i „Królowian” oraz puścimy wianki na rzekę.
Odbędzie się również losowanie wspomnianych losów z numerkami.
Tradycyjnie rozpalone zostaną ogniska.

YouTube player

Na scenie zaprezentuje się zespół BUBLICZKI czyli folk w nowoczesnym wydaniu.

Na zakończenie zobaczymy pokaz fireshow.

BUBLICZKI czyli septet dęto – smyczkowo – szarpany, powstał w 2007 roku z inicjatywy Mateusza Czarnowskiego. Zespół od początku wędruje po rumuńskich dancingach, serbskich weselach, węgierskich stepach, tureckich przedmieściach i cygańskich taborach.

YouTube player

Pierwszym poważnym sukcesem w karierze kolektywu była II nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Folkowej „Mikołajki Folkowe” w 2008 roku. W 2009 roku zespół otrzymał I nagrodę oraz nagrodę publiczności „Burza Braw” na Ogólnopolskim Festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” 2009 roku. W styczniu 2010 r. nakładem wydawnictwa Folkers ukazała się debiutancka płyta „Opaa!”.

YouTube player

W 2013 roku zespół wydał kolejny krążek pt. „Trubalkan” nakładem DobrzeWiesz Nagrania. Bubliczki w czasie całej swojej historii zagrały setki koncertów na scenach polskich (Globaltica, Wisegrad Waves, Ethnoport, Dźwięki Północy) i zagranicznych (Belgia, Niemcy, Francja, Izrael, Holandia, Austria, Litwa, Szwajcaria, Norwegia). Muzycy brali również udział w kooperacjach artystycznych z takimi zespołami jak Haydamaky (2012) czy Solfrid Molland (2015). W roku 2016 grupa wydała swój ostatni jak dotąd album pt. „Turbofolk”.

Więcej TUTAJ

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH