Jubileusz setnych urodzin mieszkanki Brzustowa

0
1220
Reklama

Dzień setnych urodzin to wyjątkowa chwila, której nie wielu może doświadczyć. Tą piękną rocznicę urodzin obchodziła Pani Zenona Cegiełka, mieszkanka Brzustowa, która urodziła się 03 października 1920 r. w Tomaszowie Mazowieckim.

Swoje setne urodziny jubilatka świętowała w gronie rodziny, przyjaciół i sąsiadów oraz zaproszonych gości. W poniedziałek 5 października 2020r. jubilatkę odwiedzili: Wójt Gminy Bogdan Kącki, Radna Gminy Pani Mirosława Olas, sołtys Sołectwa Brzustów Pani Jadwiga Warczyk, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Lidia Jackow, nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzustowie z Dyrektorką Panią Iwoną Gabryszewską na czele. W imieniu władz Gminy i jej mieszkańców złożyli najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, pogody ducha oraz kolejnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu. Najstarsza Mieszkanka Gminy Inowłódz wraz z życzeniami otrzymała bukiet kwiatów oraz kilka drobnych upominków.
W życzeniach przekazanych przez Wójta Pani Zenonie czytamy m.in.:
„Przeżyć sto lat to mieć możliwość dalekiego spojrzenia w przeszłość, ale także docenienia wartości, jaką niesie z sobą każdy dzień. W tym szczególnym dla Pani momencie życia, z okazji stulecia urodzin, prosimy przyjąć nasze najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i pogody ducha w nadchodzących latach.”
Pani Zenona Cegiełka to wspaniała osoba, która pomimo przeżytych 100 lat cieszy się zdrowiem i witalnością. Kondycji umysłowej mogły by jej pozazdrościć młodsze osoby. Warto nadmienić, że Pani Zenona była nauczycielką, która po wojnie przeprowadziła pierwszą rekrutację dzieci do szkoły w Węglewicach. Obecnie szkoła nosi nazwę Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza znajdującej się w powiecie wieruszowskim. Była także nauczycielką w szkole w Spale.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy tak pięknego Jubileuszu, życzymy dużo zdrowia i miłości osób najbliższych.

„Szanowna Jubilatko, życzymy Pani
wszelkiej życiowej pomyślności,
niech każda chwila będzie dla Pani
źródłem szczęścia i niech upływa
w spokoju i zdrowiu.”

Tekst; Foto: E. Karwa

Reklama