czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCIKolory Polski ponownie na Zamku w Inowłodzu

Kolory Polski ponownie na Zamku w Inowłodzu

2 sierpnia w Inowłodzu zawita ponownie Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. W tym roku będzie to już 16 edycja.

Na inowłodzkiej scenie plenerowej obok zamku Kazimierza Wielkiego swój dorobek artystyczny zaprezentuje WOJTEK PILICHOWSKI.

Okazją do tego koncertu jest… zbieg okoliczności. Zbiegły się w czasie dwa wydarzenia – wydano od dawna oczekiwaną płytę zespołu Woobie Doobie: „Dawne tańce i melodie”, ukazał się także najnowszy krążek Wojtka Pilichowskiego: „Intro”. Obydwa te fakty łączy postać Wojtka Pilichowskiego – basisty zespołu Woobie Doobie i lidera własnej formacji: Pilichowski Band. W programie koncertu są utwory zarówno z jednej, jak i drugiej płyty – ich aranżacje zostały wzbogacone o brzmienia zaproszonych muzyków.

Zespół Woobie Doobie powstał latem 1992. W pierwotnym składzie byli: Wojtek Olszak, Karim Martusewicz i Michał Dąbrowka. Jesienią do grupy dołączyli: Mariusz „Fazi” Mielczarek i Michał Grymuza, a na początku 1994 roku – Wojtek Pilichowski. Do dziś muzycy nagrali kilkaset płyt, koncertują z największymi gwiazdami polskiej sceny. W 2012 roku zespół zebrał się w pierwotnym składzie, zapadła decyzja o wydaniu kolejnej płyty – tak postały „Dawne tańce i melodie”.

„Intro” Wojtka Pilichowskiego zawiera muzykę absolutnie rewolucyjną. Krytycy twierdzą, że nikomu dotąd nie udało się połączyć w taki sposób jazzu z brzmieniami gatunku elektro. „Muzyka to wolność. Frazes – wiem, ale w moim przypadku to dosłowność – mówi Pilichowski, najbardziej  rozpoznawalny  polski  gitarzysta  basowy. – Po tych dobrych kilku latach mogę śmiało powiedzieć, że człowiek – muzyk poznaje siebie wtedy, gdy zostanie sam z swoją nutą. Dlatego tworzę i gram zawsze z jednym ważnym przesłaniem w głowie – szukać”.

 

Wydarzenia towarzyszące

Wystawy:

  • fotografii i rysunku „Z podroży do Betlejem” (zamek)
  • rzeźby i fotografii Jerzego Misia „Przyroda mojej okolicy” (wieża)
  • poplenerowa „Pilica i okolice” (dziedziniec zamkowy)
  • obrazów Jarosława Luterackiego (zamek)

Warsztaty decoupage na zamku, 14.30–17.30

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH