piątek, 8 grudnia, 2023
Strona głównaOstatnie pożegnanie mieszkanki Inowłodza Pani Jadwigi Stefańskiej

Ostatnie pożegnanie mieszkanki Inowłodza Pani Jadwigi Stefańskiej

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej Koleżanki Jadwigi Stefańskiej, człowieka o wielkim sercu i dużym poczuciu sprawiedliwości.

Koleżanka Jadwiga wrosła w środowisko Inowłodza pełniąc przez 50 lat różne funkcje zawodowe i społeczne. Kochała swoją rodzinną wieś, ale Inowłódz był jej miejscem na Ziemi.

Jadwiga Stefańska

Wychowankowie Szkoły Podstawowej w Inowłodzu i Publicznego Gimnazjum na pewno otrzymali dobre podstawy matematyki. Była nauczycielem cenionym nie tylko w środowisku gminnym. Przez wiele lat prowadziła  zespól samokształceniowy nauczycieli matematyki w rejonie. Za wybitne osiągnięcia zawodowe i działalność społeczną była uhonorowana odznaczeniami państwowymi, resortowymi i stowarzyszeniowymi.

Przez wiele lat pełniła funkcję komendanta Hufca Związku Harcerstwa Polskiego, wicedyrektora Zbiorczej Szkoły Gminnej, była Radną Rady Gminy w Inowłodzu, organizatorem nowatorskich form letniego wypoczynku dla dzieci Wszystkie obowiązki wykonywała z pasją i zaangażowaniem.

Po przejściu na emeryturę wstąpiła do Koła Emerytów i Rencistów by nie być na bocznym torze. Pozostawiła w Kole Swój ślad w postaci pięknych kronik, dokumentujących wydarzenia z życia Koła i społeczności inowłodzkiej. Robiła to nawet wtedy, gdy była bardzo chora.

Zegnamy Cię , Jadziu z wielkim żalem, dziękując za to, że byłaś z nami. Będziesz zawsze w naszej pamięci.

                                                                                                                 Koleżanki i  Koledzy Koła Emerytów

Pogrzeb będzie w Białej Rawskiej o godz.12.00. w środę 6 października. Autokar będzie podstawiony obok szkoły ogodz.10.30

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS