G-N8HC0LQYDH G-N8HC0LQYDH
niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaXV Powiatowe Święto Ziemniaka w Brzustowie za nami

XV Powiatowe Święto Ziemniaka w Brzustowie za nami

W sobotę, 2 października 2021 roku, odbyło się XV Powiatowe Święto Ziemniaka w Brzustowie. Organizatorami wydarzenia byli: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowski, Bogdan Kącki – Wójt Gminy Inowłódz i Agnieszka Ciołak – dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Inowłodzu.

Najważniejszym punktem imprezy był jubileusz Gminnego Dziecięco Młodzieżowego Zespołu Ludowego „Cekinki”. W tym roku Zespół obchodził 10- lecie swojej działalności. Cekinki wystąpiły przed publicznością, która tak licznie przybyła na uroczystość. Wiele życzeń, upominków, kwiatów i podziękowań otrzymał zespół. Szczególne podziękowania oraz życzenia wygłosił Wójt Gminy Inowłódz Bogdan Kącki, życzył zespołowi jeszcze wielu lat działalności, występów i sukcesów. List gratulacyjny na ręce kierownika zespoły Zbigniewa Kosylaka przekazała Agnieszka Ciołak – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Inowłodzu. Członkowie zespołu podzielili wśród gości jubileuszowy tort przygtowany specjalnie na tą okoliczność przez Tomasza Mazurka z cukierni „Mazurek”.

W programie oprócz muzycznych występów lokalnych zespołów ludowych takich jak „Królowianie” i „Brzystowianie” odbył się konkurs na Reklamę Ziemniaka. W Konkursie brało udział 8 reprezentacji KGW:

KGW Wykno gmina Będków, KGW Kochanów, Henryków gmina Lubochnia, KGW Buków gmina Ujazd, KGW Maksymilianów gmina Rokiciny, KGW Naropna gmina Żelechlinek, Koło Klub Biesiadnicy z gminy Czerniewice, Kaniczanki z Kanic gmina Rzeczyca, KGW Komorów gmina Tomaszów Mazowiecki. Komisja w składzie: Mariusz Węgrzynowski, Ewa Korzeniewska oraz Agnieszka Ryś wyłoniła zwycięzcę konkursu. I miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich Maksymilianów gmina Rokiciny.

YouTube player

W konkursie na Króla Ziemniaka zgłoszono 9 ziemniaczanych okazów I miejsce zajął Pan Piotr Bojdo z Bobrowca gm. Rzeczyca z ziemniakiem o wadze 1358 g.

Rozstrzygnięto również gminny konkurs plastyczny pn.:” Ilustracja do piosenki ludowej” organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Brzustowie. Zadaniem konkursowym było wykonanie prac malarskich inspirowanych piosenką ludową naszego regionu lub wybranego regionu Polski. Na konkurs wpłynęło 85 prac. Konkurs obejmował wszystkie placówki oświatowe w Gminie Inowłódz. Zwycięzcom konkursu gratulujemy.

Wręczone zostały także puchary zwycięzcom powiatowego konkursu w rzucie gumofilcem, który przeprowadzony został w czterech kategoriach: VIP I miejsce zajął Arkadiusz Gajewski Radny Sejmiku województwa Łódzkiego z rzutem na odległość 17,60m. W kat. mężczyzn najdalej, bo aż 24,60 m rzucił Pan Krystian Wójciak, w kat. kobiet najlepsza była Pani Grażyna Wójciak z rzutem 17,50 m, w kat. dziewczynek zwyciężyła Maja Jeske rzutem na odległość 10,00 m, wśród chłopców Kacper Konewka, który rzucił na odległość 15,60 m. Ostatnim konkursem tego wieczoru był konkurs Brzustowskiego Oberka, w którym udział wzieły 3 pary, a najlepsza okazała się para Marianna i Marian Mąkola z Brzustowa. Organizatorzy zapewnili uczestnikom uroczystości moc atrakcji towarzyszących. Na dzieci czekały różnego rodzaju animacje i gry sprawnościowe. Odbywały się również degustacje potraw ziemniaczanych oraz ognisko z pieczonymi ziemniakami. Prowadzona była również loteria przez nauczycieli oraz sprzedaż ciasta przygotowanego przez rodziców dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzustowie na rzecz chorej na SMS Zosię Bigos.

Na zakończenie na scenie wystąpiła Kapela Góralska Ciupaga. Podczas XV Powiatowego Święta Ziemniaka

nie brakło licznie zgromadzonych gości. Na zakończenie zabawę biesiadną poprowadził DJ Paweł Jaworski.

Wójt Gminy Inowłódz i Dyrektor Gminnego Centrum Kultury składaj serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom XV Powiatowego Święta Ziemniaka.

YouTube player

Organizacja tej wyjątkowej imprezy nie byłaby możliwa, gdyby nie społeczność wsi Brzustów, zaangażowanie i wkład pracy wielu osób. Serdeczne podziękowania dla:

Pani Jadwigi Warczyk Sołtysa Wsi Brzustów oraz rady sołeckiej.

Pani Marianny Mąkoli i Koła Gospodyń Wiejskich w Brzustowie oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Dąbrowie.

Pani Monice Dróżdż, Mirosławie Olas, Zbigniewowi Niemcowi i Piotrowi Gawędzie Radnym Rady Gminy Inowłódz.

Pana Tomasza Janasa Prezesa oraz druhów strażaków OSP Brzustów.

Pani Iwony Gabryszewskiej dyrektorowi oraz nauczycielom Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzustowie.

Jana Warczyńskiego, Leokadii i Jana Dróżdżów, Anny i Mariana Krzysztofików, Stanisławy i Zygmunta Kujdów.

Pracowników Urzędu Gminy w Inowłodzu oraz Gminnego Centrum Kultury w Inowłodzu oraz dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania XV Powiatowego Święta Ziemniaka.

Tekst: E. Karwat

Fot. Robert Karbownik

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH