piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaTURYSTYKAPomoc dla pielęgniarki z Inowłodza w walce z rakiem

Pomoc dla pielęgniarki z Inowłodza w walce z rakiem

Pomóżmy Pani Iwonie, byłej pielęgniarce z ośrodka zdrowia w Inowłodzu wygrać walkę z nowotworem i zebrać środki terapię immunologiczną, która nie jest refundowana przez NFZ. Koszt jednego cyklu (6 dawek) to 60000 zł. 

Nazywam się Iwona Przyborek, mam 51 lat. Jestem matką dwóch dorosłych synów, mam jednego wnuczka Krzysia u starszego syna Michała. Chciałabym doczekać również wnuczków u młodszego syna Wiktora. Jestem z wykształcenia pielęgniarką. W listopadzie 2019 roku rozpoznano u mnie nowotwór złośliwy żołądka. Od tamtego czasu jestem pod stałą opieką onkologa oraz Poradni Onkologiczne NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim. Przed planowanym zabiegiem operacyjnym (usunięcia żołądka) zostałam przyjęta do pododdziału chemoterapii celem leczenia przedoperacyjnego FLOT-4 cykle (chemia przedoperacyjna). Zabieg operacyjny odbył się 3 marca i zakończył się niepomyślnie, na podstawie zastanego stanu klinicznego odstąpiono od usunięcia żołądka, uznając proces za rozsiany (nowotwór prócz żołądka obejmował otrzewną i trzustkę).

Obecnie jestem w trakcie chemioterapii, która ma  mnie przygotować do terapii immunologicznej. Jest to rodzaj leczenia nierefundowany przez NFZ, stąd moja prośba o wsparcie finansowe. Koszt jednego cyklu (6 dawek) to 60000 zł. 

Immunoterapia raka to innowacyjna strategia leczenia nowotworów polegająca na aktywacji układu immunologicznego, który posiada naturalne mechanizmy obronności przeciwnowotworowej. Do niewątpliwych zalet immunoterapii nowotworów należy stosunkowo mała inwazyjność leczenia oraz akceptowalna toksyczność. Leczenie immunologiczne pobudza i wzmacnia odpowiedź układu odpornościowego, który precyzyjnie nakierowuje czynniki terapeutyczne w miejsca zmienione chorobowo.

Praca pielęgniarki zawsze dawała mi wiele satysfakcji, miałam kontakt z ludźmi, znałam wszystkich mieszkańców naszej gminy. Moim marzeniem jest, żebym mogła kiedyś jeszcze pracować w swoim zawodzie, wrócić do Was, moich pacjentów!

Darowizny na rzecz mojego leczenia można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, kliknij powyżej na czerwony przycisk „Pomóż” w niebieskim prostokącie. 

Link do zbiórki na rzecz Pani Iwony: https://skarbonka.alivia.org.pl/iwona-maria-przyborek/

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH