czwartek, 7 grudnia, 2023
Strona głównaŚmierć motocyklisty na DK 48 w Inowłodzu

Śmierć motocyklisty na DK 48 w Inowłodzu

W środę (22 lipca 2020 r.) około godziny 12 na drodze krajowej nr 48 w okolicach kopalni w Inowłodzu zdarzył się tragiczny w skutkach wypadek z udziałem motocyklisty.

Ze wstępnych ustaleń, kierujący jednośladem marki KTM to 33 – letni mężczyzna, mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego, który jechał w kierunku Inowłodza. Prawdopodobną przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości lub techniki jazdy do warunków drogowych, co spowodowało nagłe zjechanie na pobocze i uderzenie w drzewo. Mimo szybko udzielonej pomocy przez innych uczestników ruch oraz przybyłych na miejsce ratowników medycznych, motocyklista zmarł. Policja prowadziła czynności wyjaśniające pod nadzorem prokuratora. Droga była częściowo zablokowana. Obecnie ruch odbywa się już normalnie.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Kierujący jednośladami to szczególna grupa uczestników ruchu, chociażby dlatego, że są bardziej niż kierowcy samochodów narażeni na urazy jakie niesie ze sobą wypadek, czy kolizja. Zderzenie motocykla z innym pojazdem lub drzewem, barierą ochronną zwykle kończy się tragicznie. Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS