Spektakl teatru „Terminus a Quo” na zamku w Inowłodzu

0
1160
Reklama

W sobotę, 21 sierpnia 2020 roku, na Zamku Króla Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu wystąpił Teatr alternatywny „Terminus A Quo” z Nowej Soli.

Aktorzy zagrali spektakl pt. „Go!”, którego premiera miała miejsce w Toruniu na deptaku miejskim na ul. Szerokiej 25 kwietnia 1998 roku podczas VI ogólnopolskiego Festiwalu „POBOCZA TEATRU”. Podstawa skonstruowania tego spektaklu, to inspiracja Edwarda Gramonta by spektakl zrodził się z pomysłów członków Teatru TAQ. Stało się więc zgodnie z wolą lidera grupy i tak powstały elementy konstrukcyjne poszczególnych etiud autorstwa: Anety Sznajdrowskiej, Magdaleny Obuchowskiej, Edwarda Gramonta, Jakuba Kaprala, Tomasza Michniewicza, Agnieszki Kołodyńskiej. Wybór muzyki: Tomasz Michniewicz. Konstrukcja spektaklu i reżyseria: Edward Gramont

„Go” demaskuje prawdę o trudnych obecnych czasach i doskonale „wytresowanym” społeczeństwie, w którym nie ma miejsca na „niedopasowanych”. „GO!” wymaga od widza percepcji i nie jest to przypadek skrajny lecz faktycznie norma. Minimum scenografii, maksimum treści – mówią o spektaklu aktorzy.

YouTube player

W Inowłodzu teatr miał zaprezentować jeszcze 2 sztuki pt. „Mara Wariatka” i „Strach ma wielkie oczy”, ale pogoda pokrzyżowała plany.

Teatr założył w 1976 roku Edward Gramont. Do Inowłodza przyjechał na zaproszenie Marka Leszczyńskiego, organizatora „Festiwalu w krajobrazie”, z którym przyjaźni się od 44 lat. Teatr wiele razy występował w Inowłodzu i Liciążnej. W niedzielę 23 sierpnia zagra w Rzeczycy na tamtejszych dożynkach.

Film wkrótce.

Reklama