wtorek, 21 maja, 2024
Strona głównaXL sesja Rady Gminy Inowłódz

XL sesja Rady Gminy Inowłódz

W dniu 30 września 2021 r. odbyła się XL sesja Rady Gminy Inowłódz, w czasie której radni długo dyskutowali nad sytuacją placówek oświatowych w Gminie Inowłódz, w związku z przedstawioną przez Wójta Informacją o stanie realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2020/2021.

Wydatki bieżące na oświatę i wychowanie w ubiegłym roku wyniosły 5.124.938,07 zł., natomiast subwencja oświatowa 3.021.239,00 zł i pokryła jedynie 62% wydatków na zadania oświatowe.

Obecnie w Gminie Inowłódz funkcjonują dwie szkoły publiczne: w Brzustowie, Inowłodzu, jedna niepubliczna w Królowej Woli oraz jedno niepubliczne przedszkole w Inowłodzu.

Na sesji Rada Gminy Inowłódz podjęła także min. uchwałę w sprawie wyrażenia woli przystąpienia Gminy Inowłódz do Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Tomaszów Mazowiecki – Opoczno w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Uchwała jest efektem wielostronnej deklaracji współdziałania w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, złożonej przez gminy wskazane w Strategii Rozwoju Województwa Łódzkiego. Stanowi kolejny krok w kierunku zacieśniania i sformalizowania współpracy naszej gminy z jednostkami samorządu terytorialnego. Utworzenie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Tomaszów Mazowiecki – Opoczno ma na celu zwiększenie efektywności podejmowanych działań oraz realizację zintegrowanych projektów odpowiadających na potrzeby i problemy miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze oraz obszarów funkcjonalnie z nimi powiązanych i przyczyni się do zwiększenia dostępności środków zewnętrznych z różnych programów perspektywy finansowej       2021-2027.

Ponadto Pan Wójt poinformował, że obecnie trwa remont pomieszczeń w Domu Ludowym w Królowej Woli w ramach programu „Senior+”, termomodernizacja szkoły w Brzustowie, remont wybranych pomieszczeń w szkole w Inowłodzu i kończą się prace termomodernizacyjne w ośrodku zdrowia w Inowłodzu, w którym od 6 września rozpoczęła działalność Poradnia Stomatologiczna.

Na koniec sesji Wójt i Przewodniczący Rady Gminy uroczyście pożegnali Pana Radosława Kośkę, Sołtysa miejscowości Królowa Wola, w związku ze złożoną przez Pana Sołtysa rezygnacją z pełnienia tej funkcji oraz powitali Pana Bartosza Tomkowskiego, który w dniu 23 września 2021 r. na zebraniu wiejskim w wyborach uzupełniających został wybrany na Sołtysa Spały.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH