G-N8HC0LQYDH G-N8HC0LQYDH
wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaZaniedbana Konewka

Zaniedbana Konewka

Czy tak ma wyglądać wieś Konewka, przez którą prowadzi Trasa Turystyczna „Bunkier w Konewce”? Mieszkańcy twierdzą, że gmina o nich zapomniała i nikt tu nie przyjeżdża żeby wykosić zarastające chwastem pobocza.

Pan Stanisław Stępowski, sołtys Konewki wielokrotnie wydzwaniał z prośbą o wykoszenie pobocza dróg, oraz terenu placu zabaw i boiska do piłki siatkowej. Ponadto ciągłe opady deszczu oraz zarośnięte rowy melioracyjne powodują, że ulicami ze szlaki płyną rwące potoki z kamieniami i żwirem. Rozgoryczeni mieszkańcy zaprosili mnie, żeby pokazać im skalę zaniedbania.

W dniu 29 lipca 2020 roku zadzwonił do redakcji kierownik Referatu Usług Komunalnych Pan Jarosław Jopek twierdząc, że reportaż jest jednostronny. Zaproponowałem panu kierownikowi wystąpienie przed kamerą i odpowiedzenia mieszkańcom Konewki dlaczego tak to wygląda. Niestety pan Jarosław odmówił. Powiedział tylko, że dysponuje zbyt małą ilością pracowników, żeby ogarnąć tak duży teren gminy. Regularnie koszą trawy i zarośnięte miejsca w Spale i Inowłodzu. Ponadto ciągle odnajdują nielegalne wysypiska śmieci i sprzątają je.

Pan Jopek zapewnił mnie, że temat wykaszania załatwił już z Sołtysem Konewki. Prace związane z wykoszeniem tych terenów będą realizowane na początku sierpnia 2020 roku.

To nie jest tak, że Sołtys wypowiada „wojnę” gminie. Sołtys jest osobą, która dba o sprawy mieszkańców, którzy w tym przypadku wypowiedzieli się o problemach w ich wsi. Mam nadzieję, że relacje Wójt – Sołtys i pracownicy urzędu gminy pozostaną bez zmian i nie będzie jakiś dziwnych animozji.

YouTube player

Jeśli chcecie abym przyjechał do Was z ? i nakręcił reportaż o problemach w waszych miejscowościach napiszcie wiadomość na redakcja@naszinowlodz.pl. Siła mediów czasem sprawia cuda 😉

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH