czwartek, 25 lipca, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCIZaopiekuj się bezdomnymi psami...

Zaopiekuj się bezdomnymi psami…

Wójt Gminy Inowłódz zachęca do zaopiekowania się bezdomnymi psami z terenu Gminy Inowłódz.

Uchwałą nr VI/28/2015 Rady Gminy Inowłódz z dnia 26 lutego 2015 roku został przyjęty „Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Inowłódz”. Program walki z bezdomnością zwierząt ma na celu ograniczenie zjawiska bezdomności zwierząt domowych na terenie Gminy Inowłódz, oraz zapewnienie właściwej opieki bezdomnym zwierzętom domowym i gospodarskim oraz wolno żyjącym kotom, przebywającym w granicach administracyjnych gminy.

W tym roku Gmina Inowłódz wdraża pilotażowy program adopcyjny. Psy przebywające w schronisku w Wojtyszkach, do którego do tej pory były przewożone, mają szansę na znalezienie domu. Schronisko to miejsce, gdzie zwierzę powinno przebywać czasowo, a nie dożywotnio.
Psy bezdomne przebywające w schronisku jak również odbywające kwarantannę mogą zostać oddane do adopcji z dotacją. Nowy właściciel otrzyma rekompensatę części kosztów utrzymania psa
w wysokości 500,00 zł np. na zakup karmy, akcesoriów, zabiegów weterynaryjnych lub budy. Powyższa rekompensata będzie wypłacana w formie ryczałtu na podstawie stosownej umowy adopcyjnej w dwóch transzach po 250 zł. Pierwsza wypłacona będzie przy podpisaniu umowy adopcyjnej, natomiast druga po upływie 6 miesięcy. Jedna osoba (gospodarstwo domowe) może zaadoptować maksymalnie 3 psy i otrzymać z tego tytułu rekompensatę nieprzekraczającą kwotę  1500 zł.

Szczegółowe informacje na temat adopcji można uzyskać w Urzędzie Gminy, w pokoju nr 6 lub nr telefonu 44 710 11 86.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH