środa, 6 grudnia, 2023
Strona głównaAKTUALNOŚCIZnamy nowe opłaty za odpady komunalne

Znamy nowe opłaty za odpady komunalne

W piątek, 29 stycznia 2021 r. odbyła się XXXII sesja Rady Gminy Inowłódz, na której podjęte zostały uchwały w sprawie:

  • zmian budżetu Gminy Inowłódz na rok 2021,
  • wyboru metody ustalania opłaty  za gospodarowanie odpadami komunalnymi z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz ustalenia stawki tej opłaty,
  • ustalenia ryczałtowej stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości, na której znajduje się domek letniskowy lub innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, bez względu na długość okresu korzystania z nieruchomości.

Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, uchwalono w wysokości 23,00 zł od osoby miesięcznie, jeżeli odpady będą zbierane w sposób selektywny.

Częściowe zwolnienie z opłaty dla właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady w kompostowniku pozostało bez zmian w wysokości 3,00 zł miesięcznie na nieruchomość.

Roczną ryczałtową stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości, na której znajduje się domek letniskowy lub innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, bez względu na długość okresu korzystania z nieruchomości, uchwalono w wysokości 181,00 zł za rok, jeżeli odpady będą zbierane w sposób selektywny.         

Ponadto Przewodniczący Rady Gminy Inowłódz oraz Wójt Gminy Inowłódz przedstawili obszerne informacje o działaniach podejmowanych pomiędzy sesjami.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS